Kas ir būvju situācijas plāns (BSP)?
Ministru kabineta noteikumi Nr.253 “Atsevišķu inženierbūvju noteikumi” nosaka, ka būvju situācijas plāns ir augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas, ielu sarkano līniju, zemes vienību robežu un to kadastra apzīmējumu un zemes vienību daļu un to kadastra apzīmējumu savietots attēlojums vizuāli uztveramā formā. Iepriekš būvju situācijas planu dēvēja par inženiertīklu pārskata shēmu, savukārt tautas valodā to sauc par situācijas plānu.
Būvju situācijas plāns (BSP) ir vienkāršota alternatīva topogrāfiskajam plānam, kas parāda esošo situāciju apvidū un sniedz nepieciešamo informāciju būvprojekta izstrādei. BSP ietver:
- Esošās būves un to novietojumu;
- Svarīgākos situācijas elementus (ceļi, laukumi, žogi u.c.);
- Kadastra informāciju;
- Sarkanās līnijas (ja ir);
- inženiertīklu novietojumu, saskaņā ar ar ADTI DB.
3 iemesli Kāpēc izvēlēties būvju situācijas plānu (BSP)?
Salīdzinot ar topogrāfisko plānu, būvju situācijas plāna izgatavošana ir:
- Ātrāka – BSP var sagatavot īsākā laikā, jo tas nav jāskaņo ar inženiertīklu turētājiem (ietaupījums ~15 darba dienas) un pašvaldības ADTI DB turētāju (ietaupījums 2-10 darba dienas);
- Lētāka – Tā kā BSP nav jāskaņo ar inženiertīklu turētājiem un pašvaldības ADTI DB turētāju, tad šīs izmaksas nav iekļautas BSP izgatavošanā;
- Derīguma termiņš – Topogrāfiskā plāna derīguma termiņš atkarībā no pašvaldības ir derīgs gadu vai divus. Savukārt BSP derīguma termiņš nav noteikts. Taču jāpatur prātā ka situācija dabā mainās un vienmēr vajag izmantot tādu kartogrāfisko pamatni, kas atbilst situācijai dabā.
Izvēloties būvju situācijas plānu, Jūs varat paātrināt savas būvniecības ieceres dokumentācijas sagatavošanu* un samazināt izmaksas, nezaudējot kvalitāti.
*KāDOS GADĪJUMOS VAR IZMANTOT būvju situācijas plānu?
Būvju situācijas plānu izgatavo tikai pirmās grupas būvju (ēku un inženierbūvju) projektēšanai. Plašāk par to, kas ir pirmās grupas būve, lasi Ministru kabineta noteikumos Nr.500 “Vispārīgie būvnoteikumi“.
DER ZINĀT!
Atbilstoši Ministru kabineta noteikumi Nr.253 “Atsevišķu inženierbūvju noteikumi” būvju situācijas plānu sagatavo ģeodēziskajos darbos sertificēta persona (turpmāk – mērnieks) vai datubāzes turētājs. Būvju situācijas plānu nesagatavo datubāzes turētājs, ja tā rīcībā nav augstas detalizācijas topogrāfiskās informācija par visu zemes vienību vai teritoriju, kas noteikta augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas sagatavošanu reglamentējošos normatīvajos aktos.
Būvju situācijas plānu izmanto pirmās grupas ēku jaunai būvniecībai, novietošanai, pārbūvei un nojaukšanai, kā arī otrās grupas palīgēkas nojaukšanai.
Topogrāfiju izmanto otrās vai trešās grupas ēku jaunai būvniecībai, novietošanai, pārbūvei un nojaukšanai, kā arī citos gadījumos, kad nepieciešama aktuāla informācija par situāciju apvidū.
Kā pasūtīt būvju situācijas plānu?
Mūsu sertificētie mērnieki nodrošinās ātru, kvalitatīvu un normatīvajiem aktiem atbilstošu būvju situācijas plāna izgatavošanu Jūsu iecerei. Uzticiet sava projekta ģeodēzisko nodrošinājumu profesionāļiem – SIA “Ģeodēzists”!
Lai pasūtītu būvju situācijas plāna izgatavošanu, sazinieties ar SIA “Ģeodēzists” biroju, kas atrodas tuvāk Jūsu objektam,
Vai aizpildi tīmekļa veidlapu lapas sākumā.